Bon turystyczny
COOLTUR Partnerem Karty Dużej Rodziny

Impreza objęta programem. Zapytaj o szczegóły!

Pełna atrakcji kolonia z elementami sportu!

To może być pierwsza kolonia wyjazdowa Twojego dziecka! Pełna aktywnych atrakcji i sportów dla dzieci w wieku 7-12 lat, organizowana tuż przy pięknej bałtyckiej plaży. Początkiem wakacji zapraszamy na Sianożęty Active - Kolonia!


Program wypoczynku

Wycieczki programowe
- Wycieczka rekreacyjna: spływ kajakowy rzeką Parsętą, fragmentem jednego z najpiękniejszych jej odcinków prowadzącym do Kołobrzegu. Nowoczesne kajaki 2-osobowe. Kamizelki ratunkowe dla wszystkich uczestników. (czas trwania: ok. 4 godzin),

Wycieczki środowiskowe rowerowe
- Sianożęty i Lotnisko w Bagiczu,
- Gąski Latarnia Morska (z wejściem na taras widokowy),
- Kołobrzeg ze spacerem po porcie i wstępem na molo (przejazd ścieżką rowerową).

Pozostałe elementy programu:
- Kąpiele morskie pod opieką ratownika WOPR,
- Neptunalia - chrzest, pasowanie, zabawy na plaży,
- Gry sportowe na wolnym powietrzu (siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, biegi rekreacyjne),
- Konkursy i zabawy (dwa ognie, konkurs rzeźby z piasku, rozgrywki balonowe, zabawy integracyjne i inne),
- Ognisko z pieczeniem kiełbasek, śpiewankami z gitarą i zabawami,
- Rywalizacja zespołów przez cały czas trwania koloni,
- Dyskoteki,
- Projekcje multimedialne.

Bezpieczeństwo COVID-19

W trosce o zapewnieni bezpieczeństwa uczestnikom podczas pobytu na wypoczynku i stosując się do ogłoszonych wytycznych GIS, MZ i MEN z 2020 roku, dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, wymagane będą do zakwalifikowania uczestnika pisemne poświadczenia rodzica/prawnego opiekuna potwierdzające że:

Uczestnik wypoczynku:

1. Jest zdrowy w dniu wyjazdu, i nie ma infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.
3. Jest przygotowany do stosowania się do wytycznych i regulaminów uczestnictwa w kolonii, związanych m.in. z zachowaniem dystansu społecznego (co najmniej 2m) oraz przestrzeganiem wzmożonych zasad higieny.

Ponadto rodzice/prawni opiekunowie uczestnika wypoczynku:

1. Udostępnią organizatorowi i kierownikowi wypoczynku numer telefonu lub inny kontakt zapewniający szybką komunikację.
2. Zobowiązują się do niezwłocznego - do 12 godzin - odbioru dziecka z wypoczynku w przypadku wystąpienia u ich dziecka niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności).
3. Osoby odprowadzające dziecko na zbiórkę lub do obiektu są zdrowe, nie mają objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.
4. Jeżeli dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, rodzic/prawny opiekun, ma obowiązek poinformować organizatora o tym fakcie na etapie zgłaszania udziału w wypoczynku w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. W przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.
5. Należy zaopatrzyć uczestnika wypoczynku w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu na wypoczynku.

Pełna treść dokumntu: Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020r.

Szczegóły imprezy

Termin
Wyjazd: 2021-06-26 21:21. Powrót: 2021-07-09 07:06 (14 dni).
Uwaga: Godzina wyjazdu i powrotu może ulec zmianie!
Wiek uczestników
7 - 12 lat.
Zakwaterowanie
Pokoje z łazienkami.
Pokoje 2, 3 i 4 osobowe oraz typu studio z pełnym węzłem sanitarnym i bieżącą ciepłą wodą. Wyposażenie pokoju: tapczany jednoosobowe, szafa w przedpokoju, stoliczek, półki na ścianach. Pokoje przed każdym sezonem są odświeżane, a w trakcie trwania koloni co drugi dzień sprzątane.
Wyżywienie
FF - pełne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.
Całodzienne wyżywienie obejmujące śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację oraz suchy prowiant na podróż powrotną. Posiłki urozmaicone, odpowiadające normom zarówno pod względem ilości, jak i jakości oraz wartości odżywczych, bogate w witaminy, dużą ilość warzyw i owoców. Dodatkowo uczestnicy przez całą dobę mają udostępnione napoje.
Opieka
medyczna
Zapewnienie opieki pielęgniarsko-lekarskiej oraz środków pierwszej pomocy.
Ubezpieczenie
NNW i KL
Dla wszystkich uczestników i wychowawców. Suma ubezpieczenia przypadająca na jedną osobę wynosi: NNW do 10000.00 PLN, KL do 2000.00 PLN.

Cena

1980,- zł
Podana cena na jedną osobę brutto.
Cena obejmuje
Realizację programu, transport (z Bielska-Białej), noclegi (pokoje z łazienkami), wyżywienie, wszystkie bilety wstępu, opłatę przewodników w miejscach zwiedzania, ubezpieczenie NNW i KL.

Bon turystyczny

Za udział dziecka w koloniach COOLTUR możesz zapłacić za pomocą Bonu Turystycznego. COOLTUR jest organizatorem turystyki uprawnionym do przyjmowania płatności bonem.
COOLTUR Partnerem Karty Dużej Rodziny
Rodzina+

COOLTUR jest Partnerem Programu Karta Dużej Rodziny i Programu Rodzina+.
Jeżeli posiadasz taką Kartę zapytaj o rabat dla uczestników wybranego jednego programu!

Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie w kolonii decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania kolonii w przypadku braku wystarczającej ilości chętnych, jednak nie później niż do 31-05-2021. W takim wypadku wpłacona zaliczka zostanie w całości zwrócona wpłacającym.

Transport i lokalizacja

Transport
PKP + Autokar.
Wyjazd w pierwszym dniu w godzinach wieczornych - przejazd nocny (za zgodą rodziców) - pobyt od rana drugiego dnia do wieczora przedostatniego dnia - przejazd nocny (za zgodą rodziców) - powrót ostatniego dnia w godzinach rannych.
Lokalizacja
Sianożęty, nadmorska miejscowość turystyczna oddalona o 12 km od Kołobrzegu. Jej najcenniejszym walorem jest położenie - urozmaicona linia brzegowa z miejscami unikalnymi urwistymi klifami opadającymi ku pięknej, szerokiej na 15 metrów plaży. Specyficzny mikroklimat, charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem i zawartością w powietrzu leczniczego morskiego aerozolu. Dużą atrakcję stanowi molo, wybiegające na ponad 100 metrów w morze.
Miejsce pobytu
Ośrodek Wczasowy Neptun, ul. Promenada 1, 78-111 Sianożęty.
Jeden z najlepszych ośrodków kolonijnych w okolicy Kołobrzegu. W skład wchodzą trzy budynki dwupiętrowe ogółem na 256 miejsc. Ośrodek położony jest z dala od dróg komunikacyjnych w odległości ok. 30 metrów od szerokiej, piaszczystej plaży. Do dyspozycji dużym zapleczem sportowo-rekreacyjne. Recepcja czynna całą dobę z zapewnieniem bezpieczeństwa na obiekcie. Teren w całości ogrodzony i oświetlony.

Mapa miejsca imprezy

Informacje dodatkowe

Należy spakować
- komplet bielizny na 13 dni,
- koszulki z krótkimi rękawami,
- krótkie spodenki,
- długie spodnie,
- bluzę z długimi rękawami albo polar,
- cienką kurtkę ortalionową,
- buty typu adidasy,
- drugie buty osłaniające palce,
- klapki na plaże,
- strój kąpielowy,
- czapeczkę chroniącą od słońca,
- poduszkę albo jaśka,
- mały plecak na wycieczki,
- przybory do mycia,
- dwa ręczniki (w tym jeden kąpielowy),
- krem z filtrem UV,
- dobry humor i dużo uśmiechu!
Nie zabierać
Nie ma potrzeby zabierania telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych. Zdjęcia będzie na bieżąco wykonywaća kadra kolonijna.
Kieszonkowe
Minimalna kwota. Na terenie ośrodka znajduje się mała kawiarenka. Podczas koloni wszystkie wstępy i atrakcje nie wymagają paatności.