Lokalizacja

Założone przez króla Zygmunta Augusta miasto od dawna jest uznaną stolicą sportów wodnych i turystyki aktywnej. Malownicze krajobrazy, Puszcza i Kanał Augustowski, liczne jeziora i bogactwo przyrody przyciągają żeglarzy, kajakarzy a także miłośników turystyki pieszej jak i rowerowej. Unikalną atrakcję okolic stanowi elektryczny wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko oraz Wigierska Kolejka Wąskotorowa. Uzupełnieniem naturalnych walorów miasta jest bogaty kalendarz imprez sportowo-kulturalnych zapewniający turystom i mieszkańcom mnóstwo wrażeń.

Szczegóły oferty

Czas trwania
7 dni pobytu na miejscu + czas na dojazd.
Wielkość grupy
45 + 4 opiekunów gratis.
Transport
Autokar.
Wyjazd w pierwszym dniu w godzinach wieczornych - przejazd nocny (za zgodą rodziców) - pobyt od rana drugiego dnia do wieczora przedostatniego dnia - przejazd nocny (za zgodą rodziców) - powrót ostatniego dnia w godzinach rannych.
Miejsce pobytu
Ośrodek .
położony ok. 2 km od centrum miasta w lesie sosnowym, nad brzegiem jeziora Necko. Budynek murowany, dwupiętrowy dysponuje łącznie 54-ma miejscami noclegowymi. Ośrodek położony jest z dala od dróg komunikacyjnych. Do dyspozycji 3 ha terenu, z zapleczem sportowo-rekreacyjnym i własnym dostępem do jeziora. Recepcja czynna całą dobę z zapewnieniem bezpieczeństwa na obiekcie. Teren w całości ogrodzony. Możliwość stałego kontaktu dzieci z rodzicami poprzez 24-godzinną obsługę telefoniczno-faksową.
Do dyspozycji: Jadalnia, klimatyzowana świetlica z nagłośnieniem, sceną i miejscem do tańczenia, sala kominkowa, boisko do siatkówki plażowej oraz badmintona, plac zabaw, stół do tenisa oraz miejsce na ognisko i grill, a w odległości 400 metrów od ośrodka - ogólnodostępne boisko do piłki nożnej.
Zakwaterowanie
Pokoje z łazienkami.
Pokoje 2 osobowe oraz typu studio z pełnym węzłem sanitarnym i bieżącą ciepłą wodą oraz TV-SAT i Internetem. Wyposażenie pokoju: tapczany jednoosobowe, szafa w przedpokoju, stoliczek, półki na ścianach. Pokoje przed każdym sezonem są odświeżane, a w trakcie trwania zielonej szkoły co drugi dzień sprzątane.
Wyżywienie
FF - pełne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.
Całodzienne wyżywienie obejmujące śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację oraz suchy prowiant na wycieczki autokarowe i podróż powrotną. Posiłki urozmaicone, odpowiadające normom zarówno pod względem ilości, jak i jakości oraz wartości odżywczych, bogate w witaminy, dużą ilość warzyw i owoców. Dodatkowo uczestnicy przez całą dobę mają udostępnione napoje.
Opieka
pielęgniarsko-lekarska
Zapewnienie opieki pielęgniarsko-lekarskiej oraz lekarstw pierwszej pomocy.
Ubezpieczenie
NNW
Dla wszystkich uczestników i wychowawców. Suma ubezpieczenia przypadająca na jedną osobę wynosi: NNW do 10000.00 PLN.

Cena
Przepraszamy. Cena chwilowo niedostępna.
Prosimy o wypełnienie formularza zapytania o cenę na tej stronie.

Istnieje możliwość modyfikacji wielkości grupy, czasu trwania imprezy i programu. W ostatecznej kalkulacji zawsze stosowany jest przelicznik co do jednego uczestnika oraz 1/10 dzieci opiekun gratis!

Program zielonej szkoły

Proponowany program zielonej szkoły zakłada maksymalne zagospodarowanie czasu spędzanego przez jej uczestników pod opieką opiekunów. Nie oznacza to jednak narzucenie sztywnego harmonogramu (lub jego braku!). Wyróżnikiem zielonych szkół organizowanych przez COOLTUR jest pozostawiona w gestii opiekunów możliwość decydowania w mniejszych grupach o aktualnie realizowanym elemencie programu pozalekcyjnego, przykładowo: plażowania, rozgrywek sportowych czy spaceru po okolicy. Jedynym narzuconym ograniczeniem są elementy programu ustalone wcześniej, jak wycieczki fakultatywne czy ogniska.

W trakcie trwania zielonej szkoły na terenie ośrodka obecny będzie przedstawiciel organizatora, co dodatkowo wpłynie na możliwość kontroli i reagowania na ewentualnie pojawiające się od opiekunów propozycje modyfikacji programu.

Najważniejsze elementy programu

Wycieczki programowe
- Autokarowa wycieczka edukacyjna z przewodnikiem po Suwalszczyźnie (czas trwania: ok. 6 godzin, prowiant). Zwiedzanie: Muzeum Wigier, Klasztor Kamedułów w Wigrach, Góra Zamkowa, Stańczyki,
- Wycieczka rekreacyjna do parku wodnego (czas trwania: 2-3 godzin): korzystanie z basenów, zjeżdżalni, jacuzzi, opieka ratowników.

Możliwość zorganizowania kolejnych wycieczek (dodatkowo płatnych). Do wyboru: 1) Wigierska Kolejka Wąskotorowa. 2) Malbork - Zamek Krzyżacki. 3) Wycieczka rekreacyjna - rejs statkiem ze śluzowaniem z portu w Augustowie (trasy do wyboru: Studzieniczna, Rospuda). 4) Wycieczka rekreacyjna z ratownikiem na łodziach i rowerach wodnych po jeziorze Necko.

Pozostałe elementy programu możliwe do organizacji w trakcie pobytu (rezydent zapewnia pomoc przy organizacji)
- Chrzest żeglarski - pasowanie, zabawy na plaży (rezydent zapewnia dyplomy),
- Ogniska (w tym jedno z pieczeniem kiełbasek),
- Prelekcje ekologiczne poprzedzające wycieczki,
- Rywalizacja zespołów przez cały czas trwania zielonej szkoły (np. konkurs czystości),
- Gry sportowe, konkursy i zabawy na wolnym powietrzu (np.: siatkówka, piłka nożna, dwa ognie, konkurs rzeźby z piasku, konkurs rysunków wielkoformatowych i inne),
- Gry, zabawy i konkursy świetlicowe (np.: turniej tenisa stołowego, konkurs plastyczny, piosenki, konkurs na przebranie, zabawy integracyjne i inne),
- Dyskoteki i bale przebierańców,
- Dyplomy uczestnictwa (zapewnia rezydent).
Zapytaj o cenę

Podaj liczbę uczestników pełnopłatnych Podaj liczbę opiekunów. U nas zawsze
1 opiekun na 10 dzieci gratis!

Twoje dane